BESEDY a SEMINÁŘE

Setkání se čtenáři je nedílnou součástí života spisovatele. Bohužel dnešní doba jim nepřeje. Naštěstí si dokážeme poradit a za použití chytré techniky se můžeme setkávat on-line. 

Pro tuto příležitost jsem pro vás chystám besedy, na kterých se dozvíte více o mých knížkách, o tom, co právě píšu, ale i to, co mě při psaní ovlivňuje. 

Věřím na duchy? Setkala jsem se někdy s nějakým? 

Proč píšu knihy s mysteriozní a duchařskou tematikou? 

Jak to mám s historií a historickými romány?

Jednotlivé programy pro knihovny, kulturní centra apod. najdete níže. 

Doba trvání besedy - 1-2 hodiny (dle dohody)

Cena besed a seminářů (webinářů) - dle dohody 


Beseda - Povídání o knihách a práci spisovatele

Na této besedě provedu čtenáře svou dosavadní tvorbou a představím, co v mých knihách mohou najít. Krátce seznámím čtenáře se všemi knihami, které mi dosud vyšly a posléze se budu věnovat pár vybraným, které budou momentálně aktuální. 

V roce 2021 jsou aktuální knihy Gutta z Bubnu a Žena tří mužů a dále mysteriozní romány Tajemství hradních zdí a Prokletí Schwartzovy vily. 

Popíšu, o čem knihy jsou, proč jsem se vůbec pustila do jejich napsání a co chci sdělit jejich obsahem. 

Čtenáři se dozví i zajímavosti, které doprovázely jejich vznik, kam chodím pro inspiraci, jak moc se držím historických událostí apod. 

Pokud zbyde čas, můžu povídat krátce i o tom, co právě chystám - na čem pracuji. (Momentálně tvořím román z prostředí kouzelného Českého Krumlova, sepjatý s postavou tzv. upíří princezny - kněžny Eleonory ze Schwarzenbergu. 

Čtenáři mohou klást dotazy během besedy, nebo na jejím konci. Záleží na tom, jak to bude technicky proveditelné - zde se jedná především o online přednášky. 

Dle technických možností zařadím i obrazový doprovod. 

Čas besedy - cca 60-90 minut

Cena besedy - Dle dohody

Seminář/Webinář - Vily na přelomu 19. a 20. století

Vily na přelomu 19. a 20. století mají chrakteristické znaky, které propojují funkci, moderní prvky a styl. Můžete se u nich setkat s různými historickými slohy, stejně jako zdobnými prvky ve formě aliančních znaků, obrazů, fresek, soch apod. 

Jejich staviteli byli často podnikatelé, továrníci a další úspěšní muži, kteří mohli ale nemuseli mít šlechtický titul. Jejich obydlí se sice nedokázala přiblížit zámeckým sídlům historické šlechty, ale stejně jako tato sídla měly jeden velký úkol - reprezentovat. 

Pojďme se podívat na nejznámější vily v jižních Čechcách. Provedu vás jimi obrazem i slovem.

Zároveň vám představím vilu jako fenomén literatury. 

Ukážeme si, které knihy popisují tajemné i strašidelné vily a které si můžete koupit nebo půjčit v knihovně - a samozřejmě přečíst.

Na závěr představím svou vlastní knihu - Prokletí Schwartzovy vily, kterou jsem napsala a jejíž inspirací mi byla jedna z českobudějovických vil. 

V rámci technických možností doprovodím besedu obrázky a fotografiemi. 

Seminář i webinář nabídne prostor pro dotazy čtenářů. 

Doba semináře - 1-2 hodiny (dle domluvy a zájmu posluchačů/čtenářů)

Cena - Dle dohody