Knižní blog

Historické detektivky patří mezi mé oblíbené čtení. Je mi jedno, zda se odehrávají v cizích zemích, ale faktem je, že ty z Čech a Moravy mě baví o něco víc. Před pár měsíci vyšla novinka české autorce Emmě Riedové - Suďte spravedlivě, která nás zavádí do staré Prahy. Mordů a zločinů je tak dost a dost a tam má mistr Petr co vyšetřovat....

Prvotina české autorky Vlaďky Sacké mě zaujala nádhernou obálkou od nakladatelství Fortuna Libri, ale také zajímavou anotací. Příběh čerstvě rozvedené mladé ženy, která chce začít znovu a odjet co možná nejdále od starého života, zní jako skvělé téma. Jak se jí bude dařit v exotickém Vietnamu?

Zajímáte se o násilné činy, přepadení a vraždy, které se dějí reálně kolem nás? Nemyslím teď knihy, fikci a promyšlené detektivní zápletky, ale to, co se nás skutečně týká. Každého z nás, protože se to může stát i... raději nedomýšlet! Kniha Ne/promlčeno se zabývá trestnými činy, od kterých uplynulo spoustu času, a buď už se staly, nebo...

Když jsem viděla obálku knížky Nevěsta z kláštera, na první pohled mě zaujala. S objednáním knížky jsem však váhala, protože jsem měla strach, aby se nejednalo o přehnaně romantický příběh zasazený do historických kulis. Nakonec jsem ji objednala a přečetla, a udělala jsem moc dobře. Autorka Manuela Schrörghofer napsala příběh, který vás upoutá...

Léto, slunce, chata u rybníka a parta kamarádek. To je představa dokonalého léta, které si Letty vysnila. Jen ji kazí přátelství s Damem, které dostalo pořádné trhliny. Dokáže Letty jejich vztah urovnat? A budou z nich víc, než kamarádi?

Den 23.6.2022 se stal pro mě, jako pro spisovatelku, další historický okamžik. Byla pokřtěna moje knižní novinka z nakladatelství Lirego - Seznamka. Stalo se tak v městské knihovně ve Velešíně a akce to byla opravdu nádherná.

V květnu jsem se konečně zase trochu více rozečetla. Zatím to nebylo tak intenzivní, jako v předchozích letech a měsících, kdy jsem průměru přečetla 10 knih za měsíc, ale rozhodně se lepším. Musím však přiznat, že většina přečtených knížek byly jednohubky, nebo se četly opravdu hodně svižně. Pojďme se tedy podívat, co jsem v květnu přečetla.

Kateřina z Poděbrad byla dcerou českého krále Jiříka z Poděbrad a narodila se jako mladší dvojče. Měla být vždy "tou druhou", ale otec k ní z určitých důvodů tíhnul víc než ke starší Zdeňce. A tak se stalo, že i když o to Kateřina nestála, byla provdána za uherského krále Matyáše Korvína.