Co jsem přečetla v lednu a jak se mi to líbilo?

03.02.2022

Leden pro mě byl především ve znamení tvorby. Dokončovala jsem svůj nejnovější rukopis k románu s jednoduchým - zatím pracovním a nejspíš i konečným - názvem Seznamka. Vzhledem k tomu, že jsem přes den psala texty, které mě živí, tedy texty na weby (copywriting), na rukopis byl čas jen po večerech a o víkendech, kdy byly děti u babičky. Na čtení tudíž bylo času ještě méně, než v posledních měsících. Odrazilo se to logicky na množství přečtených knih, které byly tentokrát jen tři.

Ano, můj pane!

Ještě na konci roku 2021 jsem se pustila do vánočního dárku, novinky od Františka Niedla, Ano, můj pane! Jedná se o novou sérii, kde je hlavní postavou Ondřej z Rohatce. Ten se účastní tažení do Itálie s mladým Karlem IV. Jeho boj je úspěšný - Karel si ho všimne a ocení jeho úspěchy ostruhami. Zároveň vsak Ondřej přijde o přítele, který má poslední přání - aby Karel jako odúmrť jeho tvrz věnoval Ondřejovi. A tak se Ondřej vrací do Čech, aby se ujmul svého nového panství.

Stejně jako předchozí série autora i tato mě zaujala hned od prvních stránek. Ondřeje, který mi byl zpočátku nesympatický, jsem si absolutně zamilovala. Oceňuji i to, že se v příběhu mihnou některé postavy z předchozí série Rytíři z Vřesova. Mám je ráda a tak si ráda přečtu, co s nimi bylo dál.

Už teď se těším na další dobrodružství Ondřeje z Rohatce.

Hodnocení: 4/5

Michaela Klevisová - Prokletý kraj

Od této autorky jsem zatím četla jen jednu detektivku, ale líbila se mi. Dlouho jsem odkládala další díly, až vyšel Prokletý kraj. Samostatný román s lehce detektivní zápletkou, který spíše než vyšetřování řeší lidské vztahy na jedné vesnici v jižních Čechách. Hlavní hrdinka hledající tak trochu sama sebe se vypraví do rodné vesnice své matky, aby zjistila, proč odtud odešli a co je na ní tak podivného, že o tom matka ani babička nechtějí ani slyset. Víkend s kámoškami však nestačí a Linda se tam vypraví znovu, rovnou na deset dní...

Toto čtení bylo sice zajímavé a myšlenka jako taková mě velice zaujala. Tajemství rodiny, kostlivci ve skříni, staré fotky a deník, to všechno čtu snad nejraději ze všeho. Ovšem podání bylo poněkud nudné a chyběl mi tam nějaký závěrečný šok.

Hodnocení: 3/5


Zrození Bohyně válečnice

Toto byla literatura faktu a seberozvojová literatura. Autorka učí čtenářky, jak najít svou skrytou sílu a jak ji využít v životě. Vychází přitom z Tolteckých učení. Bylo to určitě zajímavé, ale už jsem držela v rukách lepší knihy. Přišlo mi to příliš povrchní, mnohdy jsem netušila, co autorka chtěla napsat. Chyběly mi příklady a vysvětlení.

Hodnocení: 3/5I když bylo přečtených knih málo, jsem s celkovým výsledkem spokojená. A už teď se těším, jaké kousky vám tu představím za únor. 

Vaše Sabina alias Anna Beatrix Bártová