Jaký byl můj březen a co všechno jsem zažila

02.04.2022

Březen je pryč a s ním přichází můj pravidelný článek o tom, co jsem v přechozím měsíci zažila, co se mi podařilo a celkově, co se u nás dělo. V březnu toho sice nebylo mnoho a z toho, co bylo, už jsem nějaké články vytvořila. Přesto se s vámi o shrnutí ráda podělím. 

Nejvýraznější událostí byl můj rozvod, který proběhl ke konci měsíce a dovršil přerod mé osobnosti ve svobodnou spokojenou ženu, která ví co chce a jde si za svým cílem. Rozhodně ho nevnímám jako nějakou tragédii. Naopak. Toto rozhodnutí, ke kterému jsem došla zhruba před rokem touto dobou, můj život velmi obohatilo. Dodstala jsem mnohem víc, než jsem ztratila. Ale o tom někdy jindy. Darem pro mě je i fakt, že s exmanželem skvěle vycházíme a zůstali jsme kamarádi. 

Do naší domácnosti přibyly dvě malé chlupaté kamarádky. Původně měla být jen jedna - Šmudlinka, ale protože máme obří klec a nechtěla jsem, aby jí bylo smutno, pořídila jsem jí kámošku - Bublinku. Máme tedy doma dvě morčecí slečny a na to, jak jsou maličké, dokážou občas dělat pořádný bugr. 

V březnu jsem také zahájila rekonstrukci kuchyně, což byl krok, na který jsem se těšila i netěšila zároveň. Věděla jsem, že mi  čeká cca 14 dní bez kuchyňské linky, a tak mám pár kousků nádobí na kuchyňském stole a myju vše v koupelně. Je to náročné, ale už se to blíží ke konci. V pondělí by měla dorazit zasloužená odměna v podobě nové kuchyně. Ovšem ten nepořádek, když se rozebírala stará kuchyně a srážely dlaždičky, ten stál opravdu za to. 

Přidávám také pár fotek z našeho výletu do Českého Krumlova, kde mě kamarádka fotila s mými knihami Tajemství prachu a krve - přímo v místech, kde se děj knihy odehrává, a s knihou Žena tří mužů. 

V březnu jsem zase začala psát pro Magazín.cz, kam směřuji zajímavé články o historii, cestování a kultuře. Moc mi tato témata při psaní chyběla a jsem ráda, že jsem se k tomuto kroku zase odhodlala, i když finanční odměna za to není velká. Je to spíše pro zábavu a také takový malý trénink, protože chystám populárně naučnou publikaci, kam se vydat na výlety v jižních Čechách. Doufám, že ji dotáhnu brzy a že z ní budete mít radost i vy. :)


Také jsem se vrhla hodně na malování a dokončila jsem rovnou tři obrazy, z toho dva jsou tedy menšího formátu - 30x 25 cm. Náboj však mají a to je hlavní. 

S dětmi jsem trávila hodně času na hřištích a v parku, kde jsem zvládala při hlídání i psát. Díky tomu se zase moje nová kniha - tentokrát detektivka - posunula o pár stránek dopředu. :)


V dubnu mě čeká plno akcí, kromě zápisu dcery do školy také beseda se čtenáři v Žatci, kde se těším na setkání s kamarádkou - knihovnicí Verčou, ale také s dalšími autorkami. O tom vám ale napíšu, až se ze Žatce vrátím. Kdo byste mě rád poznal osobně, můžete to využít a přijít se podívat do knihovny 13. dubna.

Také jsem si objednala nové barvičky - tentokrát na keramiku a porcelán a chystám se tvořit ručně malované hrnky s knižní i neknižní tematikou, protože knihy a káva nebo čaj k sobě prostě patří. K zakoupení pak budou tady v e-shopu, tak sledujte web, ať vám nic neunikne. 

A to je k březnu i k tomu, co chystám v dubnu snad vše. Pokud jste článek dočetli až jsem, děkuji vám za trpělivost. Snad se vám líbil. Budu ráda, když mi o tom napíšete do komentáře - zatím to jde asi jen těm, co mají profil na facebooku, ale pracuji za úpravě, tak snad to bude brzy možné provšechny. 

Přeji vám krásné, snad již brzy jarní dny!

Vaše Sabina alias Anna Beatrix Bártová