Recenze: Jana Slaninová - Laskonka pro barbara

14.03.2023

Dva mladí lidé, kteří jsou rozdílní jako den a noc.

Jenže neříká se náhodou, že protiklady se přitahují?

Laskonka pro barbara je milá povídka určená především pro náctileté čtenářky. A přesto jsem ji slupla jako malinu a skvěle se u ní bavila.

O čem je e-kniha Laskonka pro barbara

Katka je devatenáctiletá introvertka, která vyrůstala s babičkou a většinu svého života tráví v knihách. Pracuje v cukrárně v Táboře a občas jezdí za otcem do Prahy. Když se jednou vrací z Prahy, potká se v autobuse s Matějem. Sympatickým sebevědomým klukem, který narozdíl od Katky nemá problém se seznamováním a balení holek mu jde báječně. Katka je toho důkazem. Než dojedou do Tábora, přeskočí jiskra. Jenže Katka se bojí, že si s ní Matěj jen hraje. Je přesvědčená, že pro takového kluka, co může mít každou holku, na kterou ukáže, není dost dobrá.

Můj názor

Laskonka pro barbara je jednohubka na jeden večer. Je psána především pro náctileté, ale i když nejsem cílová skupina, rozhodně jsem se skvěle bavila. Katka mi občas sice přišla na ránu, ale hodně jsem v ní viděla sama sebe. Matěj byl sympaťák, před kterým bych se také měla na pozoru.

Tahle povídka se četla úplně sama. Byla svižná, děj rychle ubíhal a musím autorce přiznat, že jsem se do hlavních hrdinů vžila velice rychle. Na můj vkus však byly některé situace až moc rychle shrnuty a vyřešeny. Myslím, že by si zasloužily více pozornosti a rozepsání. Stejný pocit jsem měla i u konce povídky. Nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Na mě byl až moc rychlý a myslím, že to byla škoda. I povídka by mohla být více rozepsaná. Chybělo mi tam více Katčiných pocitů apod.

Povídka Laskonka pro barbara mě přesvědčila, že autorka rozhodně umí psát, a to tak moc, že si ráda přečtu i její další literární počiny. V současné době je vydána e-kniha Sex, prachy a potíže a chystá se další. Už se na ně moc těším.

Kde e-knihu Laskonka pro barbara koupíte

E-knihu Laskonka pro barbara můžete zakoupit v e-shopu Petunky, spisovatelky a vydavatelky Petry Nachtmannové.

Já moc děkuji autorce Janě Slaninové za poskytnutí recenzní e-knihy, kterou jsem si sama vyžádala. Tak moc mě nalákala anotace a krásná obálka.

Hodnocení v rámci žánru: 89 %