Tajemství prachu a krve

Akce

Píše se rok 2000 a v Českém Krumlově jsou odhaleny kosterní pozůstatky, které vykazují protivampýrská opatření. Na řece pod zámkem se objeví ledové kry a v ulicích se válí mlha... Mladá novinářka Gabriela Klosová si prochází těžkým obdobím. Nedávno jí zemřela milovaná prababička a ona se potýká se smutkem i s problémy v práci. Přítel Roman ji příliš neutěší, jelikož tráví většinu času na archeologickém nalezišti. Naštěstí jí dělá společnost kamarádka Alice, nová čtyřnohá parťačka, i tajuplný deník, jenž zdědila. Když se ve městě objeví mrtvá žena, která vypadá jako oběť upíra, má Gabriela zajímavé téma na článek. Čím více se pídí po choulostivých informacích, tím víc si uvědomuje, že všechny záhady posledních dní spolu možná souvisí. 

Hodnocení čtenářů z Databáze knih: 

Danago

Opravdu skvělý a originální příběh zasazený do Českého Krumlova, a ten je tu vykreslený ve dvou časových linkách. Obě linky mě bavily úplně stejně a z knihy je cítit , že autorka se v české historii vyzná. Proto i když je příběh velice tajemný a místy vás může mrazit v zádech, tak určitě některé informace může čtenář brát jako věrohodné. Upíři v Českém Krumlově? Je to možné? Co tak tajemného se najde na archeologickém nalezišti? Jak to ovlivní všechny postavy v současnosti a jak to vše souvisí s dávnou minulostí? To jsou otázky, které budete mít a na něž dostanete odpovědi po přečtení celé knížky.
Knížka je napínavá a chytla mě od první stránky a nedala mi vydechnout dokud jsem knihu nedočetla do konce.
Kdo má rád knížky Barbary Erskinové , myslím že bude s touto knížkou velice spokojený. A to, že se knížka odehrává v Českém Krumlově, je určitě další bod k dobru.
Já rozhodně doporučuji. 

Motýl37

Krásně napsaný příběh, kde se prolíná současnost s příběhem z deníku praprapra......předkyně hlavní postavy. Moc se mi kniha líbila.

Martinaandulka

Moc krásně napsaný příběh z hororovou tématikou zasažený do Českého Krůmlova,který znám a podle popisů jsem přesně věděla jak to tam vypadá.Kdo má rád horory s duchařinou tak bude nadšený jako já.Jen mám výhrady k nakladateli Lirego má tam chyby v psaní,ukončení statí a čísla stránek místo 0 je tam 8. 

xArt

Fakt dobrá knížka - originální příběh bez nějakých klišé, nepředvídatelné, krásně popsané prostředí Českého Krumlova, který mám, co by kamenem dohodil.
Zpočátku jsem se bála, že hlavní hrdinka bude takový ten typ novinářky, která jde po senzaci a nedá si pokoj, i když tím ničí svůj partnerský vztah. To se naštěstí nestalo a já se mohla uvolnit a knihu si užít. Autorka umí dobře navodit atmosféru příběhu, až mi chvílemi naskakovala husí kůže.

Trochu mě mrzí, že některé věci nebyly vysvětlené, ale celkově mohu s klidným srdcem doporučit. Dávám 4,5 hvězdy.

Alibaba72

Jednoznačně skvělé čtení :-)

Leny66

Jak jsem již od autorky zvyklá, opět nezklamala. Knížka čtivá, moc se mi líbila. 

Noctua8

Za mě veliká spokojenost. Knihu jsem přečetla za dva večery... natolik jsem se nemohla odtrhnout. Napínavý, poutavý a velmi dobře poskládaný příběh. Zajímavé téma upírů a žen s neobvyklým nadáním, a skutečnost, že se děj odehrává v prostředí Českého Krumlova, který je dokonalou kulisou vyprávěných událostí, považuji za skvělou kombinaci. Kniha má sympatické postavy, a to nejenom ty hlavní, ale i ty které se příběhem jen krátce mihnout (knihovnice, bezdomovec), což je od autorky velmi milé, že si s nimi dala taky práci. Rozhodně si od ní přečtu něco dalšího.  

309,00 Kč 389,00 Kč