Co čte spisovatelka - Knihy přečtené za duben

01.05.2022

Ani v dubnu to u mě se čtením nebylo moc slavné. Stále pracuji na svém detektivním románu z prostředí jižních Čech a tak dostává počítač stále přednost před knihami. Pár kousků jsem si však dopřála, především od kolegů autorů, které sleduji na sociálních sítích nebo se s nimi osobně znám. A také jsem přelouskala jednu knihu navíc, kterou jsem měla doma od Vánoc a která mě moc lákala - Moderní Kurandera

Lucie Chaya - Moderní kurandera

Moderní Kurandera je biografický román Lucie Chaya Chvojkové, která v něm popisuje své životní kotrmelce a cesty, než se seznámila s knihami o kurandeře a rozhodla se je přeložit. Na svém vlastním životě ukazuje, že nic není jen náhoda. Že život, nebo spíše něco jako Vesmír, či Bůh, říkejme tomu, jak sami chceme, nám dává znamení. A je jen na nás, zda je zachytíme, rozpoznáme a uposlechneme, nebo se budeme slepě drát cestou plnou trní, která nám není předurčena. Tato kniha mě v mnohém otevřela oči a i když se nečetla úplně lehce, jsem za ni ráda. Nasměrovala mě k dalším zajímavým tématům a publikacím, na které se chci zaměřit. Nebude to jistě čtení pro každého, ale pokud chcete více najít cestu sami k sobě, zkuste ji. 

Kateřina Karolová - Odbočka v lesích

Knihu Kateřiny Karolové jsem na tomto webu recenzovala, proto ji nyní nebudu dlouze popisovat. Přečtěte si recenzi, kde se dozvíte více. Jen bych ráda zdůraznila, že mě autorka překvapila čtivostí, dynamikou a skvěle dávkovaným napětím. Odbočka v lesích se četla sama a nedokázala jsem ji odložit. 

Jaromír Jindra - Boj slepého krále

Boj slepého krále je čtvrtý díl z lucemburské ságy jihočeského spisovatele. Sledujeme v něm poslední roky života Jana Lucembursjkého, jeho postupné slepnutí i bitvu mezi Francií a Anglií, kde se svým synem Karlem podpořil Francii coby spojence a při které nakonec zahynul - hrdině a neohroženě, jako král, který v bitvě své spojence neopustí. Vedle příběhu lucemburků sledujeme i osudy menších - fiktivních postav, Matouše Rozoumka a kastelána na Vildštejně, Františka. Oba mají hodně zajímavé životy, a osud - a zřejmě ani pan spisovatel - je nenechává usnout na vavřínech a klade jim pod nohy další překážky. 

Toto byl krásný historický román, který se skvěle četl, byl plný zajímavých, na historii postavených událostí a autor se s nimi skvěle popral. Příběh Jana a Karla, stejně jako Matouše a Františka mě opravdu moc bavil. A rozhodně mohu doporučit celou tuto sérii. 

Vaše Sabina alias Anna Beatrix