Knižní blog

Knihy ze série historických románů o českých šlechtičnách, které vydává nakladatelství Alpress, čtu moc ráda. Píšou je různé autorky. Já jich nejvíce přečetla od Oldřišky Ciprové a Jaroslavy Černé. Neznámá mi není ani Hana Whitton. Od Melity Denkové jsem ale dosud nic nečetla, a tak jsem si říkala, že už je na čase. Vybrala jsem si její novinku ...

Detektivní sérii s Josií Quinnovou jsem začala číst už před lety, kdy vyšel první díl. Nemám sice všechny, nějak nestíhám číst vše, co bych chtěla, ale nejnovější díl Vražedná temnota jsem si ujít nenechala. Autorkou této skvělé série je Lisa Reganová a vydává ji nakladatelství Cosmopolis a nakladatelský dům Grada.

Knihy, které jsou o knihách, patří mezi mé oblíbené. Proto se není čemu divit, když mě zaujala knížka s názvem Ztracená kapitola. Její autorkou je Caroline Bishop a vydal ji nakladatelství dům Grada. Setkáváme se v ní s několika ženami různých generací, které si i přes roky mezi nimi dokážou předat to vzácné a důležité – lásku k...

Máte chuť na "čistokrevnou" historickou romanci, kde muži jsou skuteční drsní válečníci a ženy jemné, romantické, ale přitom obdivuhodně silné a krásné? Pak by vám neměla uniknout novinka z nakladatelství Alpress – Obávaný rytíř od autorky Kathryn Le Veque. Já už jsem nečetla klasickou historickou romanci strašně dlouho, a tak jsem neodolala a...

Další díl historické detektivky Vlastimila Vondrušky, jejímž hlavním hrdinou a vyšetřovatelem je královský písař Jiří Adam z Dobronína, nás zavede do Berouna. Písař se svým pomocníkem bakalářem Petrem bude řešit podivnou smrt kata a zmizení jeho vdovy. Zároveň bude mít za úkol vyřešit účetní nesrovnalosti města.

Od Šárky Hiekové už jsem četla historický román, román pro dívky a nějaké povídky. Všechno to byla bravurní díla, u kterých jsem se skvěle bavila a jejichž postavy jsem si zamilovala. Na román z nakladatelství Moba – Možná už zítra, jsem se nesmírně těšila. Dokázala autorka naplnit má očekávání i v románu pro ženy?

Veleúspěšná série s Oldřichem z Chlumu od oblíbeného historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky pokračuje. Jen před pár týdny nakladatelství Moba vydalo novinku s názvem Černá lilie. Dostál v ní autor brilantního vyšetřování a napínavé zápletky, jako v předchozích dílech?

Od Jany Slaninové už jsem dva e-knižní kousky četla a nadchly mě. Když jí vyšla první knížka ve fyzické podobě - Kráva a kretén, nadšeně jsem po ní skočila. Věděla jsem, že dostanu originální zápletku, vtipné i dojemné čtení, pobavím se a nebudu se moci odtrhnout. A jak to dopadlo?